Konior Magdalena

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji
Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Magdalena Konior jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W roku 1999 obroniła pracę dyplomową w pracowni rzeźby profesora Jerzego Nowakowskiego. W trakcie studiów dwukrotnie odbyła półroczne stypendium w Bratysławie i Antwerpii. Po studiach skupiła się na tematach związanych z projektowaniem wnętrz. Od kilku lat jej pasja do form rzeźbiarskich powróciła. Zaczęła odkrywać ceramikę artystyczną.

To co ją dzisiaj pociąga w rzeźbie ceramicznej to minimalizm w formie oraz poszukiwanie idealnej kompozycji. Kolor i faktura są dopełnieniem poszukiwanego efektu. Całej tej zabawie towarzyszą ludzkie twarze z uczuciami, grymasami, spojrzeniami. Zawsze są w relacjach, rzadko samotne. Rozmawiają, patrzą na siebie, śpiewają. Każdy znajdzie w nich coś innego, uczucia, które towarzyszą nam na co dzień.

Jej prace powstają w wyniku emocji, nastroju danego momentu. Każda praca jest unikatowa, tworzona od podstawy. Nigdy się nie powtarza. Może być podobna, ale nigdy identyczna. Często efekt końcowy jest wynikiem eksperymentu, przypadkowego błędu, którego nie sposób popełnić drugi raz. „Jestem ciągle w drodze. Eksperymentuję, poszukuję nowych możliwości, efektów, technik, materiałów”

Nasi artyści

Ciężko napisać o nich wszystkich dwa lub trzy podsumowujące zdania - są tak różni, jak tylko różnić mogą się od siebie kreatywne osobowości, łączy ich natomiast jedno – są niesamowicie mocno oddani swojej twórczości. To, co robią jest ich pasją, dzięki czemu tworzone przez nich rzeźby i figurki – czy nawet obiekty o charakterze użytkowym – są naprawdę wyjątkowe. Po kliknięciu w któreś ze zdjęć powyżej, możecie przeczytać krótką notatkę biograficzną o każdej i każdym z nich – ale najlepszy sposób, żeby ich poznać, to spojrzeć na ich prace. Zapraszamy!