ZYGA DESIGN

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Pierwsze rzeźby podpisane nazwiskiem ZYGA powstały w 2003 roku za sprawą Marka Zygi. Obecnie prace spod znaku jego indywidualnego projektu można zobaczyć w znanych polskich i zagranicznych galeriach, a prezentowana forma oraz autorski styl stały się rozpoznawalne wśród pasjonatów sztuki i designu.

ZYGA DESIGN to utworzona w 2021 roku kameralna marka rodzinna. Powstała z połączenia trzech temperamentów, mieszkających pod jednym dachem. Artystyczne wizje ojca podzielił syn Bartosz, szkoląc się w rzeźbiarskim rzemiośle i przejmując od taty pasję do niebanalnych kształtów. Młody artysta porzucił myśl o studiach inżynierskich, aby szukać własnej, twórczej drogi i u boku Marka pracować nad formą w niewielkiej pracowni, w domowej piwnicy. Trzecim, równie ważnym ogniwem jest Agnieszka Zyga, która organizuje, planuje, spaja — w skrócie: sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Rodzinę napędza i łączy sztuka — nadaje rytm domowej codzienności, zbliża i łączy całą trójkę ponadczasową więzią.

Nasi artyści

Ciężko napisać o nich wszystkich dwa lub trzy podsumowujące zdania - są tak różni, jak tylko różnić mogą się od siebie kreatywne osobowości, łączy ich natomiast jedno – są niesamowicie mocno oddani swojej twórczości. To, co robią jest ich pasją, dzięki czemu tworzone przez nich rzeźby i figurki – czy nawet obiekty o charakterze użytkowym – są naprawdę wyjątkowe. Po kliknięciu w któreś ze zdjęć powyżej, możecie przeczytać krótką notatkę biograficzną o każdej i każdym z nich – ale najlepszy sposób, żeby ich poznać, to spojrzeć na ich prace. Zapraszamy!