Kot Malgorzata

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji
Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Studiowała ma Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni prof. Stefana Borzęckiego w 1991 roku. W latach 1991-1998 była asystentką u prof. Bronisława Chromego na Krakowskiej ASP. Zajmuje się rzeźbą, rysunkiem, a od roku 2014 ceramiką tworząc pod logiem marki Marius Dydo.

Autorka ponad 200 medali, kilkudziesięciu statuetek dla instytucji publicznych i osób

prywatnych. Medale artystki znajdują się w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Wydziału lekarskiego UJ, Towarzystwie Lekarskim Krakowskim, Towarzystwie Lekarskim Warszawskim oraz kolekcjach prywatnych w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Czechach i Holandii.

W 2018 roku ukazała się książka pt. ,, Medale medyczne Małgorzaty Kot” autorstwa Zdzisława Gajdy

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków

Wystawy :

,, Ty i Ja” ( grafika, fotografia, ceramika, obraz ) – MARKA Concept Store & Galeria, Kraków II 2015

„Zimowy Salon Malarstwa i Rzeźby ZPAP” – Galeria CENTRUM, Kraków, III-IV 2015

,,Kamuflaż ‘’ – wystawa indywidualna Galeria Sztuki Grodzka, Kraków, XII – I 2019

,, Ceramika – Dydo, Kot, Niewdana ‘’ – wystawa indywidualna Teatr 6. piętro, Warszawa VI 2019

Nasi artyści

Ciężko napisać o nich wszystkich dwa lub trzy podsumowujące zdania - są tak różni, jak tylko różnić mogą się od siebie kreatywne osobowości, łączy ich natomiast jedno – są niesamowicie mocno oddani swojej twórczości. To, co robią jest ich pasją, dzięki czemu tworzone przez nich rzeźby i figurki – czy nawet obiekty o charakterze użytkowym – są naprawdę wyjątkowe. Po kliknięciu w któreś ze zdjęć powyżej, możecie przeczytać krótką notatkę biograficzną o każdej i każdym z nich – ale najlepszy sposób, żeby ich poznać, to spojrzeć na ich prace. Zapraszamy!