Rynkiewicz Iwo

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Gab

Cena 447,15 zł
Pokazano 1-12 z 22 pozycji

Współzałożyciel grupy twórczej "Kobron", urodzony w 1970 w Warszawie. W 1994 definitywnie porzuca malarstwo na rzecz poszukiwania czystej formy w rzeźbie ceramicznej. Wielbiciel twórczości Nicka Cave'a. Podobnie jak Cave zafascynowany jest motywami biblijnymi a także historiami i postaciami przywodzącymi na myśl lata międzywojenne ubiegłego wieku.

Jego kameralne formy ceramiczne, to przeważnie tajemnicze, czasem wulgarne, krotochwile, jak z obrazów Otto Dixa, zniekształcone, z piętnem bólu i szaleństwa, postaci żywcem wyjęte z teatru osobliwości Barnum & Bailey Circus. Oto blond piękność i gwiazda trapezu, oto karzeł, akrobata i “strongman”, mała dziewczynka z umysłem starej kobiety. Ludzie o niecodziennym wyglądzie – urodzeni z fizycznymi ułomnościami lub zmienieni przez rzadkie choroby – od najdawniejszych czasów wzbudzali rodzaj zainteresowania. 

Cave’a, Barnuma i Rynkiewicza połączył człowiek i jego historia. Ecce homo – oto człowiek. 

Nasi artyści

Ciężko napisać o nich wszystkich dwa lub trzy podsumowujące zdania - są tak różni, jak tylko różnić mogą się od siebie kreatywne osobowości, łączy ich natomiast jedno – są niesamowicie mocno oddani swojej twórczości. To, co robią jest ich pasją, dzięki czemu tworzone przez nich rzeźby i figurki – czy nawet obiekty o charakterze użytkowym – są naprawdę wyjątkowe. Po kliknięciu w któreś ze zdjęć powyżej, możecie przeczytać krótką notatkę biograficzną o każdej i każdym z nich – ale najlepszy sposób, żeby ich poznać, to spojrzeć na ich prace. Zapraszamy!