Rafalski Andrzej
Jest 11 produktów.
Urodzony 5 kwietnia 1957 r. w Grudziądzu. W 1984 r. ukończył studia politechniczne. Ulubionym tworzywem artysty jest szkło. W 1992 roku współpracował z Western Ceramics w Toronto i wziął udział w wystawie ceramiki użytkowej i szkła w Toronto. Od tego czasu uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych prezentujących autorskie wykonania sztuki użytkowej ze szkła. Przez wiele miesięcy współpracował z takimi hutnikami szkła jak Luigi Barbaro z Murano i Poul Jörgensen ze Szwecji. Współpraca ta zaowocowała w 1998 roku wspólną wystawą w Bornholmie (Wyspa Öland, Szwecja). W 1998 roku nawiązał współpracę z firmą „Cristal Amber Rosenthal” oraz „Vitra Design Museum” (Niemcy). Stale współpracuje z innymi twórcami i projektantami w fazie projektu i realizacji form użytkowych, a także elementów architektury wnętrz (lampy, plafony, kurtyny wodne, stoły). Prace zaprojektowane i wykonane przez artystę znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych, w firmach i muzeach w kraju i za granicą.
Artysta należy do Warszawskiego Okręgu Polskiego Związku Artystów Plastyków.
- 1997 – Dom Polski, Berlin
- 1998 – Galeria Artura Włodarczyka, Karpacz
- 2009 – Galeria Abbekás, Abbekás, Szwecja
Wybrane wystawy zbiorowe i konkursy:
- 1992 – ”Ceramika Użytkowa i Szkło”, Toronto
- 2002 – Wystawa Fotograficzna Aktu w salonie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Fotografików i Twórców Audiowizualnych, Wrocław
- 2002 Udział w konkursie fotograficznym „Fotografia Humorystyczna”, Buenos Aires
- 2006 – „Gotyk”, Stara Papiernia, Warszawa
Nasi artyści
Ciężko napisać o nich wszystkich dwa lub trzy podsumowujące zdania - są tak różni, jak tylko różnić mogą się od siebie kreatywne osobowości, łączy ich natomiast jedno – są niesamowicie mocno oddani swojej twórczości. To, co robią jest ich pasją, dzięki czemu tworzone przez nich rzeźby i figurki – czy nawet obiekty o charakterze użytkowym – są naprawdę wyjątkowe. Po kliknięciu w któreś ze zdjęć powyżej, możecie przeczytać krótką notatkę biograficzną o każdej i każdym z nich – ale najlepszy sposób, żeby ich poznać, to spojrzeć na ich prace. Zapraszamy!